Social Icons

.

O Deanie

Biografia

Jonathan Good (ur. 7 grudnia 1985) jest profesjonalnym wrestlerem znany pod nazwą Jon Moxley, a obecnie Dean Ambrose. Przyjął taki ring name po podpisaniu kontraktu rozwojowego, gdzie trafił do FCW (teraz już NXT). Znany jest z występów w Heartland Wrestling Association, CHIKARA, International Wrestling Association, Combat Zone Wrestling, EVOLVE, Dragon Gate USA, i Insanity Pro Wrestling. Jon jest 5 krotnym mistrzem świata, zdobył 2 razy pas CZW World Heavyweight Championship, IPW World Heavyweight Championship i raz FIP World Heavyweight Championship.


Heartland Wrestling Association (2004–2011)

Dean rozpoczął karierę w HWA w 2004 roku. Był trenowany pod okiem Cody'ego Hawka i Lesa Thatchera. W czerwcu tego samego roku zadebiutował. Jonathan wymiatał pasy tag teamowe z różnymi osobami w tym z Jimmym Turnerem (1), Riemc Byrnem (1), Codym Hawkiem (1), i King Vu (2). W 2006 roku wystartował w walce o pas wagi ciężkiej. Nie zabrakło też single'owych sukcesów, zdobył w tej federacji trzy razy pas HWA Heavyweight. Ostatni run z tym pasem zakończył w 2012 roku, a dokładniej 14 czerwca.Insanity Pro Wrestling (2010–2011)
Po udanej obronie pasa  IPW World Heavyweight na gali IPW "Desperate Measures" został zaatakowany w szatni przez Jimmego Jacobsa. Obaj rozpoczęli feud o ten pas. Na gali PW 9th Anniversary: Reign of the Insane skutecznie zatrzymał pas. Na gali Shocktoberfest 2 października znowu zachował pas, tym razem walczył z Drakem Youngerem w three stages of Insanity meczu. 1 stycznia 2011 stracił pas na gali Showdown In Naptown w walce z Jimmym Jacobsem w stypulacji  dog collar match due to referee stoppage.

Combat Zone Wrestling (2009–2011)
6 czerwca Moxley wziął udział w Tournament of Death VIII. W pierwszej rundzie pokonał  Braina Damage'a w Dining Death matchu, ale przegrał z  Nickem "F'N" Gagem w triple threat fans bring the weapons matchu w tym także z Scottym Vortekzem. W 2009 wziął udział jeszcze w  CZW Tournament of Death: Rewind, w pierwszej walce przegrał z Thumbtack Jackiem w Four Corners of Fun Dog Collar matchu. Na CZW 11th Anniversary Show w lutym pokonał  B-Boya i wygrał CZW World Heavyweight Championship.8 sierpnia 2010 roku stracił pas na rzecz  Nicka Gage'a w Ultraviolent three way dance matchu, w którym brał udział też Drake Younger.  14 sierpnia odzyskał go w three-way dance matchu, wział w nim udział Gage i Egotistico Fantastico. Na 12th Anniversary Show w 2011 roku, a dokładnie  12 lutego stracił pas, a odebrał mu go Robert Anthony.


Dragon Gate USA (2009–2011)
Moxley rozpoczął pracę w DGUSA w 2009 i pokonał B-Boya w dark matchu. Kontynuował pracę w 2010 roku. 23 lutego pokonał w dark matchu Darina Corbina. Później tej nocy zaatakował Laceya. Następnie współpracował z Brianem Kendrickiem w walce z Paulem Londonem i Jimmym Jacobsem. Ci pierwsi wygrali. Po walce London i Kenrick złamali Jonem stół. 23 marca zaebiutował na ppv w walce z Tommym Dreamerem w hardcore matchu. Walka była nagrywana na Mercury Rising i Moxley ją wygrał. 8 maja na ppv doznał kontuzji, gdzie jego lewy sutek został prawie odcięty. Walczył z Jimmym Jacobsem. Na Freedom Fight, który został wydany 7 stycznia, Moxley i Akira Tozawa przegrali z Homicidem i Open the Freedom Gate Championem BxB Hulkem.

FCW/WWE (2011-do teraz)
4 kwietnia 2011 zostało potwierdzone, że Good podpisał kontrakt z WWE. 27 maja dołączył do FCW i przyjął nazwę Dean Ambrose. 3 lipca zadebiutował w FCW TV i zmierzył się drugą znaną gwiazdą indy Sethem Rollinsem. Był to 15 minutowy iron man match, Seth zachował tytuł, ponieważ walka zakończyła się brakiem decyzji. Tydzień później było to już 20 minut i znowu wynik 0:0.  Następna walka to już 30 minut i wygrana Setha 3:2. Warro zaznaczyć, że ten epizod był bardzo reklamowany tą walkę. Ambrose wygrał w końcu z Rollinsem, ale w turnieju Super Eight do nowego posiadacza pasa FCW World Heavyweight. W finale już mu się nie udało, a fatal 4 way wygrał Leo Kruger. Dean pozbawił pasa FCW 15 gdy go bronił przeciwko Damienowi Sandow. Dean kwestionował potem bycie mistrzem Sandowa, ale bez skutecznie. Leakee, Ambrose i Rollins walczyli w walce o pretendenta do tytułu. Nie wygrał tej walki.  Na house show 21 października zaatakował w speechu CM Punka, który potem pokonał go w 30 minutowej walce. Po walce Punk wypowiedział te słowa: "the first Dean Ambrose is in the back". Następnie rozpoczął feud z Williamem Regalem, ponieważ go zaatakował zza pleców. Został ustawiony mecz pomiędzy nimi. Regal wygrał mecz. Po przegranej Ambrose wpadł w obsesję, drażnił Regala wygrywając walki po jego chwytach.Chciał otrzymać rewanż. Pod koniec grudnia 2011 wystąpił na house showach i przegrał dwa razy. Z Danielem Bryanem i Tedem DiBiase. W marcu pokonał Drewa McIntyre i wygrał pierwszą walkę przed liczną publicznością WWE, było to też na house show. Na WrestleMania XXVIII Axxess doszło do walki słownej z Mickiem Foleyem. Kontynuował atak na twitterze. Na kolejnych tapingach FCW z dnia 23 czerwca znowu Dean wyzwał do walki Setha i przegrał. Jonathan otrzymał rewanż z Regalem. Wykazał się w walce agresją, a komentatorzy byli już pewni,że William nie stoczy z Deanem kolejnej walki.

W Wrestlingu

Akcje kończące:
Jako Dean Ambrose 
 • Ambrose Trembler 
 • Midnight Special
 • Ambrose Stretch
Jako Jon Moxley:
 • Hook and Ladder 
 • Moxicity
 • One Hitter
Akcje rozpoznawcze:
 • Crossface chickenwing
 • Fujiwara armbar
 • Piledriver
 • Superplex
 • Vertical suplex powerbomb
Menadżerowie:
 • Christina Von Eerie
 • Trina Michaels
Osiągnięcia:

 • Combat Zone Wrestling
  CZW World Heavyweight Championship (2 razy)
 • Full Impact Pro 
  FIP World Heavyweight Championship (1 raz)
 • Heartland Wrestling Association 
  HWA Heavyweight Championship (3 razy)
  HWA Tag Team Championship (5 razy) – z Jimmym Turnerem (1), Ricem Byrnem (1), Codym Hawkem (1), i King Vu(2 razy)
  Attack of the Trios (2009) – z Deanem Jablonskim i Dickem Rickem[50]
 • Insanity Pro Wrestling 
  IPW World Heavyweight Championship (2 razy)
  IPW Mid-American Championship (1 raz)
 • International Wrestling Association 
  IWA World Tag Team Championship (1 raz) – z Hadem Vansenem
 • Pro Wrestling Illustrated 
  Został sklasyfikowany jako #102 z 500 z najlepszych singlowych wrestlerów w PWI 500 w 2011 roku
 • westside Xtreme wrestling 
  wXw World Tag Team Championship (1 raz) – z Samim Callihanem

ZAKAZ KOPIOWANIA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz